Galaxy Note 9

Galaxy Note 9 için geri sayım başladı


 

 

 

“SÜPER GÜCE MERHABA DEYİN”

 

 

 

Büyük merakla beklenen Samsung’un yeni amiral gemisi Samsung Galaxy Note 9’un tanıtımı yapıldı.

Özellikle yeni nesil Bluetoothlu S-Peni ile ön plana çıkan Samsung Galaxy Note 9 Türkiye piyasasına 6500TL ile  giriş yaptı.

     NOTE 9‘un ön tarafı NOTE 8 modelinde de olduğu gibi uçtan uca ekran teknolojisiyle gelecek. Çerçevelerin oldukça ince olacağı ve Samsung’un çerçeve tasarımı çizgisinin korunacağı telefon, serinin bir önceki telefonu Note 8’e nazaran çok az daha inceltilmiş çerçeveye ev sahipliği ediyor

 

Note 9 hakkında diğer ortaya çıkan özelliklere baktığımızda ise cihazın daha gelişmiş bir S-Pen ile geleceği söyleniyor. Hatta Samsung’un Note 9 için hazırladığı ön reklam afişinde S-Pen’in vurgulandığı görülüyor. Cihazın kamera tarafında ise Galaxy S9+ modelinde kullanılan çift arka kameranın kullanılması bekleniyor.

Telefon 2 farklı şekilde karşımızda;

Note 9 6GB Ram 128GB dahili hafıza ve 8GB Ram 512GB dahili hafıza olarak 2 farklı seçim ile karşımızda. Ve ayrıca 8GB Ram ve 512GB dahili hafızaya ek 512GB lık harici microSD takılabiliyor. Böylelikle kullanıcıları 1TB lık depolama alanına sahip olabiliyor.

Note 9′un 6.4 inçlik Amoled ekranı, 1440 x 2960 piksel çözünürlük suunuyor. Cihaz gücünü Exynos 9810 (2.7Ghz) hızında işlemcisinden alıyor.

 

S9+ ta kullanılan çift arka kamera yazılımsal olarak geliştirilip Note9‘da kullanılıyor. 12 Megapiksel çözünürlükteki kamera 4K/60FPS video çekebiliyor.